Youtube Önerilen Videolara Nasıl Çıkarım?

Youtube Önerilen Videolara Nasıl Çıkarım?

Youtube önerilerin videolara nasıl çıkarım? Birkaç kolay yöntemi var ve bu yazımızda bu yöntemleri bulabilirsiniz.

Youtube önerilerin videolara çıkabilmek için hesap, video ve kullanıcının diğer sosyal medya hesaplarındaki popülerliği çok önemlidir. Tek başına video düzenlemesi ile önerilen videolara çıkabilme potansiyeliniz düşüktür. Ancak buy soundcloud likes gibi diğer uygulamalardan destek almanız öneriliyor.

Youtube İçin Etkileyici Başlık Oluşturma Nasıl Yapılır?

Youtube için önerilen videolara çıkabilmeniz için milyonlarca içeriği içinde kaybolmadan öne çıkmak için dikkatlice oluşturulmuş başlık ve açıklamalara ihtiyaç vardır.

Başlık ve açıklama, içeriğinizi doğru şekilde tanımlamanın yanı sıra izleyicileri çekme ve YouTube algoritmalarının dikkatini çekme konusunda kritik bir rol oynar. Başlık doğal bir şekilde videonun dikkat çekmesini sağlayacaktır. Başlık oluştururken:

  • Anahtar kelimeleri doğru kullanmanız gerekiyor.
  • Çekici ve merak uyandıran bir başlık oluşturunuz.
  • Açıklamalara detay ekleyerek içeriği açıklayınız.
  • Etiketleri doğru kullanınız.

İzleyicileri çekmek için başlık seçimi önemlidir. Başlık, içeriğinizin özünü yansıtmalı ve aynı zamanda izleyicilerin merakını uyandırmalıdır. İyi bir başlık, izleyicilerin videoya tıklamalarını ve izlemeye devam etmelerini sağlar. Ancak en etkilisi popüler olmaktır. Popüler olmak için youtube abone satın al hizmeti alabilirsiniz.

Videolarınıza özel hashtag’ler oluşturarak ve popüler hashtag’leri kullanarak içeriğinizi daha geniş bir izleyici kitlesine ulaştırabilirsiniz. Her içerik ve içeriklerin sık sık güncellenmesi etkilidir.

Kaliteli ve İlgi Çekici Video Nasıl Hazırlanır?

Youtube önerilen videolar rastgele seçilmez. YouTube’da öne çıkmak ve önerilen videolarda daha fazla yer almak için başlık ve açıklamanın yanı sıra küçük resim kullanımı da büyük bir öneme sahiptir. Thumbnail olarak isimlendirilen küçük resim izleyicilerin dikkatini çekmek ve videonuza tıklamalarını sağlamak için güçlü bir araçtır.

Bu aynı zamanda beğenileceğini gösterir ve youtube beğeni satın al ile beğenilere katkı yapabilirsiniz. Hem abone sayısının arttırıldığı hem de beğeni satın alındığında videonun önerilen videolar arasında olma ihtimali çok yüksek olacaktır.

Sadece Youtube Mu?

Youtube video ve içerikler üretmek için kullanılan bir uygulama ancak tek başına burada popüler olmak yeterli değildir.

YouTube’da başarılı bir içerik stratejisi oluştururken, videolarınızı sadece YouTube’da paylaşmak yerine, sosyal medya ve diğer platformları da etkili bir şekilde kullanmak önemlidir.

YouTube videolarınızı, hedef kitlenizin yoğun olarak bulunduğu sosyal medya platformlarında paylaşarak daha geniş bir kitleye ulaşabilirsiniz. Örneğin, Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn gibi platformlarda paylaşımlar yaparak izleyici kitlenizi genişletebilir ve etkileşimi artırabilirsiniz.

Eğer Twitter hesabınız bulunuyor ise içeriklerinizi buradan da paylaşabilirsiniz. Dikkat çekmek mi istiyorsunuz o zaman Twitter takipçi satın al hizmetinden de yararlanabilirsiniz.

Bu sayede hesaplarınız birbirini besleyecek ve algoritmalar üzerinden profilinizin sıralaması yükseldiği için videoların öne çıkma ihtimali artacaktır. Ayrıca sosyal medya platformlarında etkileşimli içerikler oluşturarak izleyicilerle bağ kurabilirsiniz. Anketler, soru-cevap seansları veya canlı yayınlar gibi etkileşimli içeriklerle izleyicilerin ilgisini çekebilirsiniz.

Sonraki makale
SEO Nedir?
Önceki makale
Mikrofiber Nedir, Mikrofiber Bezler Temizlik İçin Neden İyidir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Öne Çıkan Paketlerimiz