TYT Fen Netleri Nasıl Artar?

TYT Fen Netleri Nasıl Artar?

Biliyorum ki TYT Fen kısmı birçoğunuz için fazlasıyla zorlayıcı bir kısım. Özellikle sayısal hariç branşlarda bulunan arkadaşlarım bu kısımda fazlaca zorlanabiliyor. TYT fende netlerimizi nasıl arttırırız, konuları nasıl hızlı bir biçimde bitiririz ve konuları nasıl unutmayız konusunda size bazı taktiklerim olacak dostlar. Dikkatle okuyalım.

TYT Fen Konuları Nasıl Çalışılır? 

Bu konu hakkında benim de sınav senemde sıklıkla uyguladığım bir metodu size anlatmak istiyorum, ben bir TYT fen konusunu çalışırken (fizik, kimya, biyoloji fark etmez) ilk önce YouTube’dan belirlediğim ve anlatımını benimsediğim bir öğretmenden dinlerdim ve güzelce notlarımı çıkarırdım, ardından öğretmenlerimin bana verdiği veya satın aldığım notlar ile karşılaştırırdım ve eksik bilgileri tamamlardım. Eksik bilgileri tamamlamamın ardından da bütün notları baştan sona en az 2 kere okurdum (hangi konuyu çalışıyorsam onun notu) sonrasında da bol test çözerdim ve konuyu noktalardım. Özellikle burada not kısmı çok kıymetli çünkü TYT fen, TYT sosyal gibi kısımlar tamamen sözel ve daha çok bilgiye dayalı kısımlardır; burada bir bilgi eksikliği yaşarsanız notlardan testlere geçerken zorlanırsınız ve testlerde düşük net yaparsınız bu durum da sizin moralinizi fazlasıyla bozarak derslerden soğumanıza neden olur. Bu sebeple doğru not TYT fen gibi bilgi yükünün çok olduğu kısımlarda hayli önemlidir, bu sebeple biz de piyasanın en iyi notu olan Taç Akademi derece notlarını çıkarttık. Bir öğrenci ne ister mantığı ile sadece maddelerden oluşan, bir tane bile paragraf bulunmayan, bol görselli, bol kodlamalı, bol taktikli ve yorucu olmayan bir içerik oluşturduk. Taç Akademi fen notlarıyla hem keyifle hem de gerçekten öğrenerek tüm dersleri TYT fen adına eksiksiz bir biçimde halledebilirsiniz. Ha bu arada TYT sosyal notlarımızda da iddialıyız, onlara da mutlaka bir göz atın.

TYT Fende Konu Tekrarı Nasıl Yapılır? 

Konu tekrarlarını hızlı bir biçimde yapmak istiyorsanız bunun iki temel yöntemi vardır; ilki bol bol soru çözüm ve deneme çözüm videoları izlemek, ikincisi de notlarınızdan okuyarak soru çözmek. Burada yalnız birini veya ikisini birden de uygulayabilirsiniz, bu sizin o konuda yaşadığınız hakimiyet ve unutma durumuna bağlı. İlk yöntemimiz olan video izleme kısmında ders aralarınızda ve molalarınızda belli başlı TYT fenden soru çözümlerle tekrar yapan kanallar izlenebilir, peki hangi kanallar? Fizikte Tarık Celil Aksu, kimyada Semih Balmuk, biyolojide de Biyorum kanalları soru çözüm ve deneme çözüm kısmında sizlere fazlasıyla katkıda bulunacaktır. Diğer yöntemimizde de önceden çıkarttığımız notlardan konuları okuyoruz ardından da tekrar amaçlı okuduğumuz konudan minimum 3 test çözüyoruz, bu şekilde de konular etkili bir biçimde tekrar edilebilir. 

Evet dostlar, TYT fende net artışı için sizlere sınav senemde uyguladığım konu çalışma yöntemi ve konu tekrar yöntemimi açıkladım. Umarım sizler için de faydalı olmuştur ve sizlere bir şeyler katmıştır bu yazı. TYT fen notlarımıza da özellikle konuları yeni çalışmaya başlayan eşit ağırlık, sözel ve dilciler aynı zamanda da konu tekrarında olan sayısalcılar mutlaka bakmalılar; ben yazdığım için demiyorum gerçek bir sanat eseri.

Önceki yazı
TYT Biyoloji Taktikleri
Sonraki yazı
AYT Biyoloji Taktikleri

1 Yorum. Yeni Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed