Google İşletme Profili Nedir?

Google İşletme Profili Nedir?

Google İşletme Profili, Google tarafından işletmelerin online varlıklarını yönetmelerini sağlar. İşletmeler, bu aracı kullanarak Google arama sonuçları ve Google Haritalar gibi Google ürünleri üzerinde görüntülenebilir hale gelirler. Bu, işletmelerin potansiyel müşterilerle etkileşim kurmalarını ve online varlıklarını artırmalarını sağlar.

Google İşletme Profili şu bilgileri sunmanıza olanak tanır:
İşletmenizin adı,
İşeltmenin adresi,
Telefon numarası,
Web sitesi,
Mesai saatleri,
Ürün veya Hizmetleriniz,
Fotoğraflar ve yorumlar,
gibi temel bilgileri içerir. İşletmeler, bu bilgileri güncelleyebilir. Bu imkan sayesinde de kullanıcılara doğru bilgiler sunulmuş olur.

İşletme profili ayrıca, işletmelerin potansiyel müşteriler tarafından bulunmalarını sağlar. Haritalar üzerinde ilgili işletmeye tıklayıp konumu görebiliriz. Kolay belirleme amacı ile kullanılan anahtar kelimeleri de eklemeye olanak tanır. Bu anahtar kelimeler, işletmenizin ne tür bir ürün veya hizmet sunduğunu tanımlayan özelliklerdir. Örneğin, bir kahve dükkanı sahibi “Kahve, kafein, sıcak içecekler, tatlılar” gibi anahtar kelimeler ekleyebilir. Ancak anahtar kelime kullanımına dikkat edilmelidir. Yanlış şekilde kullanılırsa spam durumuna düşer ve hesap askıya alınır. Bu durumda işletme haritalarda görülmez.

Google İşletme Profili Nedir?

Google İşletme Profili İle Müşterilerinize Ulaşın!
İşletme Profili, işletmelerin müşterileriyle etkileşim kurmalarına izin verir. İşletme sahipleri, müşterilerin yorumlarına yanıt verebilir. Ancak bu yorumları olumsuz bile olsa kaldıramaz veya düzenleyemez. Google yorum yapma kurallarına uygun şekilde yapılan yorumlar olumsuz bile olsa kaldırılmaz.
Yorumların dışında işletme hesabınızdan direkt olarak sipariş bile alabilirsiniz.

Google’un bu hizmeti işletmelerin yanında potansiyel müşteriler içinde önemlidir. Çoğu müşteri yorumları dikkate alarak o işletme ile çalışma kararı alır. Bu nedenle doğru bilgileri sunmak bir işletme için oldukça önemlidir. İşletmeler, bu aracı kullanarak müşterilerinin deneyimlerini de yönetebilirler.

Google İşletme Profili Kullanmanın Maliyeti Nedir?

En çok merak edilen konulardan biri Google İşletme Profili hizmetinin maliyetidir. Çoğu işletme bu hizmetin ücretli olduğunu sanır. Hatta bu nedenle dolandırıcılık olayları yaşanır. Gerçek ise Google İşletme Profili açmak ve kullanmak tamamen ücretsizdir. Sizden ücret talep edilmez. Sizi arayan veya ücret ödememeniz durumunda hesabınızın askıya alınacağını söyleyen kişilere itibar etmeyin.
Ücret talep edenler ise size danışmanlık hizmeti veren freelance çalışanlar veya ajanslar olur. Vereceğiniz ücret Google değil anlaştığınız kişi veya firmaya gider.

Kaynakça:

www.google.com/intl/tr_TR/business/resources/
www.fidandanismanlik.com/2023/03/google-isletme-hesabi-nedir.html
www.google.com/intl/tr_TR/business/faq/

Sonraki makale
Mobil Onay Kodu Nedir?
Önceki makale
QR Kodu Nedir? QR Kodu Tararken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Öne Çıkan Paketlerimiz