DOĞRU DERS ÇALIŞMA ORTAMI NASIL OLMALI?  

DOĞRU DERS ÇALIŞMA ORTAMI NASIL OLMALI?  

SADELİĞE ÖNEM VER!  

Çok fazla renkli kalemler, postitler veya dekorların masanda olması dikkatini dağıtacaktır, bu sebeple olabildiğince sadeliğe önem ver ve yalnızca gerektiği kadar malzemeyi masanda bulundur. Özellikle çok fazla fosforlu kalemin masanda olması tercih süreni uzatacağından zaman kaybı olabilir 🙂 

MASADA TEK BİR CİHAZ OLSUN 

 Masa başındayken telefon, bilgisayar veya tabletten yalnızca birini yanında tut ve onu da sadece ders amaçlı kullan. Telefon gibi bir cihaza hiç ihtiyacın yoksa da başka bir odada bulundurup yanına yalnızca bir zamanlayıcı alabilirsin çünkü ne kadar az cihaz o kadar iyi odaklanma ve çalışmalardan yüksek verim almak demek! 

KİTAPLARINI MUTAKA SIRAYA KOY! 

Baştan sona doğru çalışacağın kitapları bir sıraya koy ve sürekli masanın görünür bir yerinde tut, bu sana yapman gerekenleri hatırlatacak ve onları bitirme konusunda ek bir motivasyon sağlayacaktır. Geri kalan ve o gün çalışmayacağın kitapları da görmeyeceğin bir yere kaldır, çok fazla kitabı masada görmek sen fark etmesen de bilinç altına “ben bu kadar kitabı ne ara bitireceğim” mesajını verecektir ve kaygı seviyeni artıracaktır. 

DUVARINA GÜNLÜK PLANINI YAPIŞTIR!  

Günlük çalışmanı planlarken duvara yapıştırılan planlayıcılar çok işine yarar. Hem planların sürekli göz önünde olur hem de disiplin kazanman kolaylaşır. Bunları İnternetten rahatlıkla bulabilirsin.

KRONOMETRE KULLANMAK MOTİVASYONUNU ARTIRIR. 

Çalışma süreni ölçeceğin kronometreleri kullanmak çalışma verimine katkı sağlayacaktır. Özellikle uzun süre çalışma yaptığın zaman yaptığın çalışma saatini fiziksel olarak da görmek sonraki gün yapacağın çalışmalar için ek bir motivasyon sağlar, süreç yönetimini kolaylaştırır. 

Önceki yazı
AYT Biyoloji Taktikleri
Sonraki yazı
Mendel Genetiği

1 Yorum. Yeni Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed